מהתקשורת

כתבות וראיונות אודות העמותה שהופיעו בטלויזיה, באינטרנט וברדיו.

צפו בנחמה פבר בן פזי, פסיכולוגית קלינית ומנהלת ארצית מערך טיפולי מקדם לגילאי בית ספר, בראיון בתוכנית "עצם העניין" של כאן 11, על המחסור באנשי טיפול לילדים עם אוטיזם וההשלכות הנלוות על התפתחות הילדים ועל חיי משפחותיהם.

צפו בראיון עם מנכ״לית המרכז, עו״ד ציפי נגל אדלשטיין, ב-'כאן 11' – אחד מכל 50 ילדים מאובחן על הרצף האוטיסטי. לפי נתוני משרד החינוך, יש כ-900 ילדים בגני תקשורת (נתונים ממאי 2021) שלא מקבלים מענה מספק כי חסרים 700 אנשי מקצוע במקצועות הפרא-רפואיים! מבקר המדינה התריע על המחסור הגובר כבר ב-2017, אך לא נעשה דבר.

מעריב – המרכז גאה להיות חלק מוועד מפעילי מעונות היום השיקומיים, שהעביר פנייה דחופה לשר הבריאות ניצן הורוביץ לפני הגשת עתירה לבג"צ, בדבר תיקון מדיניות התקצוב של מימון טיפולים פרא-רפואיים במעונות באמצעות קופות החולים.

כתבה באתר וואלה על תוכנית מחישוב לשילוב שמכינה את המשתתפים, בוגרים מעל גיל 21 עם אוטיזם בתפקוד גבוה, להשתלבות והשמה בשוק העבודה באמצעות הכשרה נגישה למבואות בתחום הפיננסים.

103FM – אחרי 11 ימים של לחימה במסגרת מבצע שומר החומות, הפסקת אש בין ישראל לבין חמאס החלה אמש (ה'). ולמרות השקט היחסי, פרופסור רפי קרסו ביקש להעניק מספר עצות וכלים שנועדו לסייע לילדים אוטיסטים ולילדים בכלל להתמודד עם המצב הביטחוני המורכב. העצות נוסחו על ידי המרכז לטיפול וחקר האוטיזם, שמשמש כתובת מקצועית לילדים, בני נוער ומבוגרים על הרצף האוטיסטי.

כאן ב' – לרגל חודש מודעות לאוטיזם ליאת רגב ראיינה את דנה קוסטה, פסיכולוגית ומנהלת מקצועית תחום אוטיזם של המרכז לטיפול וחקר באוטיזם ואת אביב ישר, בוגר עם אוטיזם.

Ynet – נשות המטה המקצועי של המרכז לטיפול וחקר באוטיזם (עמותה לילדים בסיכון) בשיתוף עם ynet, יצרו חידון אונליין שבו אתם בוחנים את עצמכם – כמה אתם יודעים על אוטיזם? מוזמנים לנסות ולגלות דברים שאולי לא ידעתם.

Jerusalem Post – ראיון בג'רוזלם פוסט אונליין (באנגלית) עם יעל לויאל – עו"ס, מטה מקצועי ויו"ר ועדת אתיקה, אודות הדרכים לתמוך ולסייע לילדים עם צרכים מיוחדים בעיתות משבר בטחוני.

כתבה ששודרה בחדשות 12 לרגל חודש המודעות, שסקרה את העליה באבחון באוכלוסיה, ובה שוחחו עם מנכ"לית העמותה ציפי נגל אדלשטיין ועם שרון אמו של יובל המטופל במערך שלנו. מקווים ומאמינים שחשיפה תקשורתית כזו היא חלק ממגמה של מודעות גוברת.

במהדורה הצעירה של קשת בערוץ 12, שודרה כתבה מיוחדת לכבוד חודש המודעות לאוטיזם. רועי מורי בן ה-13 נחשף באומץ וברגישות ושיתף בחוויותיו ותפיסת עולמו. הכתבה חשפה ילדים להבנה מהו אוטיזם ולסובלנות כלפי האחר.

ערוץ 12 – נילי כהן אהרונסון, פסיכולוגית ראשית של המרכז לטיפול וחקר באוטיזם התראיינה אצל סיון רהב מאיר בערוץ 12 ודיברה על איך להרגיע ילדים ונוער עם אוטיזם בתקופת מלחמה.